arama

WhatsApp son güncelleme ve özellikleri

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

En son WhatsApp güncelleme haberleri ve özellikleri için her zaman göz kulak oluyoruz. Bu makalede, Play Store ve APK dosyası aracılığıyla WhatsApp’ın en son sürümünü nereden indireceğinizi ve her güncellemenin getirdiği yeni özellikleri size bildireceğiz. Beta sürümünden son haberler iletiler iletilir ve orijinal hangilerinin söyleyebilirim, mesajlar daha şeffaf iletilir.

 

WhatsApp’ı nasıl güncellerim?

WhatsApp uygulamasını güncellemenin en kolay yolu, güncellemelerin size otomatik olarak ulaşacağı Play Store’dan geçer. Play Store’u açarak, menüyü açmak için sol üstteki satırların üçlüsüne basarak bir güncelleme beklemediğinden emin olun. Orada  Uygulamalarım ve oyunlarım’ı  seçip ekranın üstünde listelenip listelenmediğine bakın.

 

WhatsApp APK nasıl indirilir

WhatsApp’ın yeni versiyonunu manuel olarak güncellemek isterseniz, WhatsApp güncelleme indirme sayfasını ziyaret ederek WhatsApp’ın en son sürümünü indirebilir veya WhatsApp APK’sını en son sürümün her zaman yüklendiği APK Mirror aracılığıyla indirebilirsiniz  (beta dahil) ) oluşturur.

Mevcut en yeni beta APK, WhatsApp Messenger 2.18.214’tür ve aşağıdaki linkte bulunabilir.

WhatsApp APK nasıl kurulur?

Bir APK yüklemek için Ayarlar> Güvenlik> Bilinmeyen kaynaklar’a gittiğinizden emin olun ve geçişin açık olduğundan emin olun  . Ardından, indirilen APK dosyasına basın ve yüklenecek talimatları izleyin. Bu kadar kolay.

APK’ların ne olduğu ve bunlarla ne yapılacağı hakkında daha ayrıntılı bir açıklama için, özel sayfamıza bakın . APK ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, karşılaştığınız sorunları veya hataları çözebilecek eski bir sürümü olan WhatsApp APK’sını indirmeye devam edebilirsiniz.

 

Nasıl beta test cihazı olunur?

2016’da WhatsApp, yeni uygulama testi özellikleri dahil olmak üzere güncellemeleri almak isteyip istemediğinize karar vermenizi sağlayan beta programını başlattı. Açıkçası, hala geliştirme aşamasında olan sürümlerle uğraşırken, hatalar ve arızalar bulabilirsiniz. Fakat aynı zamanda, geliştiricilerin WhatsApp üzerinde uygulamak istedikleri seçenekleri deneyen ve değerlendiren ilk siz olacaksınız.

 

 

Beta sürümündeki yenilikler neler?

Hangi iletilerin size iletildiğini bilin

WhatsApp, hangi gönderenin size gönderildiğini, gönderen tarafından özgün olarak yazılmak yerine, şimdi size yönlendireceğini gösterir. Bu, konuşmanın takip edilmesini daha kolay hale getirecek, grupların yönetilmesini kolaylaştıracak ve spam benzeri içeriği tespit etmeye yardımcı olacaktır.

 

İstenmeyen fotoğrafları Galeri’den gizle

Sürüm 2.18.194, Galeri’den WhatsApp’ta sohbet edilen fotoğraf ve videoları gizlemek isteyen tüm kullanıcılara ekstra bir muamele sunuyor. Bu özellik, diğer klasörlerdeki belirli bir sohbetten alınan medya dosyalarını gizlemenizi sağlar.

Maalesef, tüm sohbetler için tek tıklamayla etkinleştiremezsiniz, bunu manuel olarak yapmanız gerekir.

 • WhatsApp’ı açın.
 • Bu özelliği etkinleştirmek istediğiniz sohbete tıklayın.
 • Medya görünürlüğünü tıklayın.
 • Varsayılan (Evet), Evet veya Hayır’ı seçin.
 • Onaylamak için Tamam’a tıklayın.

Resmi sürümdeki en son yayınlanan özellikler

Gönderilen mesajları silmek için daha fazla zaman

Bu, uygulamanın en son güncellemesinde uygulanan küçük yeniliktir. Artık sohbet sırasında gönderilen tüm mesajları silebilmek için daha fazla zamanınız var. Bir mesajı iptal edebilmek için şimdiye kadar 24 saatiniz varsa, şimdi biraz daha zamanınız olacak: 1 gün, 8 dakika ve 16 saniye.

 

Bu, gönderilen mesajın iptal edilmesini istemek için hazır olduğunuz süredir, ancak dikkatli olun, herhangi bir kanıtın kaybolduğunu görmek için, alıcı yeni zaman sınırı içinde talebi almalıdır. Aksi takdirde (örneğin, arkadaşınızın akıllı telefonlarının iki gündür kapalı olduğu) mesaj silinmez ve günahlarınız sohbetde görünür kalır!

Yukarıda belirtildiği gibi, bu büyük bir değişiklik değil ve uygulamanızı çoğunun kullanım şeklini değiştireceğinden şüphe edeyim mi … yoksa yanlış mıyım?

 

 

Gelecekte WhatsApp’a ne geliyor?

Kamera gece modu

WhatsApp, iOS uygulamasında kamera için bir Gece Modu ekledi, bu nedenle bu özelliğin yakında Android karşı tarafına ulaşması bekleniyor. Kullanıcıların karanlıkta daha iyi fotoğraflar çekmesine yardımcı olmak için, düşük ışıklı bir ortam algılandığında Gece Modu’nu açma seçeneği görüntülenir.

Gece Modu simgesi sağ üst köşede beyaz bir ay olarak görünür ve etkinleştirmek için hafifçe dokunduktan sonra sarıya döner. Bu güncelleme, WhatsApp’ın nispeten basit uygulama içi kamerası için hoş bir ek.

 

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor