arama

Whatsapp WACAO Özelliği Çok Yakında Geliyor

Whatsapp WACAO özellikleri
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Celal
 • 1 Star
  Loading...

Mobil telefonlar üzerinde en çok kullanılan program olan Whatsapp WACAO (Whatsapp Chat Asistan) özelliği kısa süre içerisinde güncelleme olarak gelecek. Sanal asistan olacak yeni özellikle birlikte birçok hatırlatma ve otomatik cevaplama şansını kullanıcılara sunacak yeni özelliği inceledik.

Whatsapp WACAO Özellikleri Neler Olacak?

Mobil kullanıcıların vazgeçilmez programı Whatsapp birçok soruna neden olan geç cevap verme olayına çözüm getirmek amacı ile WACAO isminde bir asistan sistemi geliştirdi. Bu asistan sayesinde biriken mesajlarınıza anlık olarak yapay zekâ ile cevap verilebilecek. Uygulamanın geliştiricisi, Vivek Bombatkar ve Sidharth Ramachandran yaptığı açıklamada uzun zamandır cevaplanamayan mesajları hatırlatma sistemi ile çözdüklerini açıkladı.

Berlin 2017 Hackathon yapılan organizasyonda yeni uygulamanın detaylarını veren Whatsapp geliştiricileri sistemi tanıttı. Henüz geliştirme aşamasında olduklarını belirten uygulama yöneticileri en kısa zamanda WACAO’nun yüklenebilir duruma geleceğinin bilgisini verdi.

Uygulamanın başlıca özellikleri, mesajları okuyup geri bildirimde bulunacak. Eğer kullanıcı panel üzerinden onay verirse otomatik olarak cevaplandıracak. Uygulamanın bir diğer özelliği ise uzun süre telefondan ayrı kalanlar için gelen mesajları özetleyerek sunacak olması.
Örnek olarak; bir grupta yüzlerce mesajınız birikmiş ve okumaya üşeniyorsunuz. Whatsapp uygulamasını WACAO ile açıp “ Özetle “ yazarsanız tüm konuşmanın kısa bir özeti karşınıza gelecek ve saatlerce okuma derdinden kurtulmuş olacaksınız.

Yeni gelen uygulamanın başka bir özelliği ise yapılan tüm konuşmaları farklı dillere çevirebilmesi olacak. En güzel yanı ise uygulamanın Türkçe dil desteğine de sahip olacak olması. Yeni uygulama ile belirleyeceğiniz tüm anahtar kelimeleri bir çırpıda okuyabilecek olma fikri bile şimdiden heyecan vermeye başladı.

Henüz Github projesi olarak geliştirilen Whatsapp WACAO yakın zamanda kullanıcıların yüklemesi olanağını verecek. Teknoloji gün geçtikçe ilerlerken uygulama geliştiricilerinin yaptığı bu atılımlar hayatımızı oldukça kolaylaştıracak gibi görünüyor.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor