arama

WhatsApp’ın, Facebook’a ait platform için karanlık mod seçeneği üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Dilek Aksoy Dilek Aksoy
  • 1 Star
    Loading...

WhatsApp arasında değişen bu yıl epeyce özellikleri gördü grubuna çağırır için şüpheli bağlantı algılama. Yine de karanlık bir modumuz yok ama şirketin bu özellik üzerinde çalıştığı anlaşılıyor.

Seri tipster WABetaInfo’ya göre, son güncellemelerde karanlık modda “çok önemli gizli referanslar” var. Tipster herhangi bir özel referans göstermedi, bu yüzden daha fazla bilgi için nefesimizi tutardık.

WhatsApp’ın sadece karanlık bir mod veya siyah mod uygulayıp kullanmadığına dair bir kelime yok. İkinci seçeneği tercih ederek, uygulama OLED ekranlı telefonlarda daha az pil gücü tüketirdi . OLED ekranlar, siyahları göstermek için tek tek pikselleri kapatabilir, bize LCD ekranlardan daha derin bir siyah verir ve proseste meyve suyu tasarrufu sağlar. Ancak mesajlaşma platformu karanlık bir mod seçerse (örn. Siyahı değil siyah renkte görüntüler), OLED telefonlarda gerçek bir pil tasarrufu yararı görmeyiz.

Pil koşullarının yanı sıra, karanlık ortamlarda kullanıldığında gözlerin koyu veya siyah modu da daha kolay. Bir perde-siyah yatak odasında 3M’de WhatsApp’ı kontrol ediyor ya da sinemada yanlışlar gönderiyor olsanız da (utanıyor), karanlık bir mod parlak bir arka plana sahip bir uygulama gibi gözlerinizi yutmayacaktır.

Onaylanırsa, WhatsApp Amazon Kindle uygulaması, Cep, Twitter , Samsung Internet Tarayıcısı , Discord ve Reddit gibi karanlık modda başka bir dizi uygulamaya katılır .

WABetaInfo tarafından sızdırılmış tek yeni WhatsApp özelliği de değil, aynı zamanda Android’de beta sürüm 2.18.282’de “cevaplamak için kaydır” seçeneğini de ortaya koyuyor. Yeni özellik, kullanıcıların bir teklif yanıtı başlatmak için bir mesaj üzerinde hızlıca kaydırmasını sağlar. Bu, istenen iletiyi beklemeye ve teklif vermek için “yanıtla” düğmesine dokunmadan daha hızlı bir çözüm gibi görünüyor.

Karanlık modda mı yoksa tam siyah modda mı tercih edersiniz? Yorum bölümündeki seçiminizi bize verin!

 

etiketlerETİKETLER