arama

WhatshApp Bazı Telefonlara Verdiği Destek Süresini Uzattı

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • cengizhan kaya
 • 1 Star
  Loading...

Akıllı telefon kullanıcılarının ücretsiz olarak mesajlaştığı, görüntülü ve sesli arama ve fotoğraf, video gibi dosya aktarımları yapabildiği internet aracılığıyla çalışan akıllı telefon uygulaması olan WhatsApp; geçtiğimiz yıllarda birçok ülkede hatta dünyada en çok indirilen Android ve İphone uygulaması olmayı başardı.
Geçen senenin Şubat ayında, WhatsApp bazı telefonlara verdiği WhatsApp uygulaması desteğini keseceğini açıklamıştı. BlackBerry 10 modelinin de dahil olduğu BlackBerry OS işletim sistemi kullanan telefonlara 2016 yılının sonundan sonra verilen WhatsApp desteğinin kesileceği söylenmişti. Kısa süre sonra WhatsApp yetkilileri, bu süreyi Haziran 2017 tarihine kadar uzattıklarını açıklamışlardı.
Şimdiyse Facebook firmasına bağlı WhatsApp uygulaması yetkilileri, BlackBerry OS kullanan cihazlara verilen WhatsApp uygulaması desteğinin 31 Aralık 2017 tarihine kadar uzatıldığını açıkladılar. Açıklamadan hemen sonra, BlackBerry için küçük çapta bir WhatsApp güncellemesi geldi. Bu güncellemenin, bu modeller için son WhatsApp güncellemesi olacağı tahmin ediliyor.
Bu açıklamalarla Nokia S40 modellerine verilen WhatsApp desteğinin de 31 Aralık 2017’ye kadar uzatıldığı bildirildi. Ancak bu uzatma, Nokia S60 modelini kapsamıyor. Nokia S60 modellerine verilen WhatsApp uyguluma desteği 30 Haziran 2017 tarihinde, yani 10 gün sonra son bulacak. Bu cihaza sahip olan kullanıcıların WhatsApp uygulamasını kesintisiz olarak kullanabilmeleri için, 10 gün içinde WhatsApp desteği olan yeni bir akıllı telefon almaları gerekiyor.

etiketlerETİKETLER

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor