arama

Windows 10 Mobil’in Kamera Uygulamasına Panaroma Özelliği Geldi

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Microsoft’un geçtiğimiz hafta güncelleyerek Yıllık Güncelleme’yi verdiği mobil işletim sistemi Windows Phone, hemen her ay düzenli bir şekilde yenilikleri içeren güncellemeleri almaya devam ediyor. Insider Preview isimli beta programına kayıt olan kullanıcılar, söz konusu güncellemeleri ilk elden deneme fırsatını yakalayıp buldukları hataları ve önerilerini Windows Phone geliştiricilerine iletiyorlar.

Insider Preview programına verilen son güncellemede Kamera uygulamasında da Microsoft önemli bir değişikliğe gitti. iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlarda yıllardır bulunan, ancak ne hikmetse Windows Phone’a ancak yeni yeni gelen Panorama özelliği bu güncellemede yer aldı. Buna göre Windows 10 Mobil işletim sistemini kullanan akıllı telefon sahipleri, yakın bir tarihte kamera uygulaması üzerinden panoramik fotoğraflar çekebilecekler.

Hatırlanacağı üzere kamera uygulamasına panoramik fotoğraf çekme özelliği geçtiğimiz Temmuz ayında Insider programının “hızlı” seçeneğine kayıt olan kullanıcılarca tecrübe edilmişti. Gelinen noktada Microsoft’un panorama özelliğini tüm Windows Phone’cuların beğenisine sunmayı hedeflediği anlaşılıyor. Sürüm numarası 2016.816.21.0 olan uygulamayı sizler de açarak panoramik fotoğraflar çekebileceksiniz.

Temmuz’da haber sitelerine yansıyan raporlarda panoramik fotoğraf özelliğinin yakın bir zaman diliminde tüm kullanıcılarca kullanılabileceği bilgisi yer almıştı. Bilindiği üzere panoramik fotoğraf, yatay bir şekilde çekilen fotoğrafların birleştirilip geniş açılı tek bir fotoğrafın ortaya çıkarılması işlemine deniyor.

Bir hayli geç gelen bu güncellemenin ardından Microsoft’un kamera uygulamasına daha ne gibi özellikler ekleyeceği merak konusu oldu.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
67 Bin Yıl Önce Yaşamış İnsan Türü Bulundu