arama

Xbox One Üretimi Durdu

Xbox One Üretimi Durdu
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Teknoloji devi Microsoft, gelecek günlerde piyasaya süreceği yeni ve en güçlü konsolunun satışlarının beklenenden az olmasının önüne geçmek için Xbox One ürününün stoklarını eritmeye başladı. Hatta üretimin durduğu bile gelen bilgiler arasında.

Oyun konsolları tarihinin en yeni ve ne güçlü cihazı arasında gösterilen Xbox One X, yakın zamanda Microsoft firması tarafından satışa sunulacak. Fakat bir önceki model olan Xbox One yeni çıkacak olan bu oyun konsolunun satışlarında ters bir ivme yaratabilir. Bu sebeple Microsoft bu ürünün üretimin durduğunu rapor ederken, hızla kalan stokları da eritmeye odaklandı.

Microsoft’un Xbox One Hamlesi

Amerika Microsoft Store’da stokları tükenen Xbox One’ın edilen bilgilere göre daha birçok farklı ülkede ve bölgede stokların bitmesi üzerine satışlarının durduğu belirtiliyor. Ürünün sadece elden geçirilmiş 500GB’lik sürümünün satışta olduğu belirtilirken, İngiltere de ise sıfır kutulu Xbox One bulmak imkansız durumda.

Bu hamleyle Piyasaya yeni süreceği muhteşem oyun konsolu için yer açan Microsoft firması, yeni ürünü Xbox One X’i satışa sunduğunda satış hedeflerini bu akıllıca hamle ile oldukça yüksek bir seviyeye taşıyabilir.

Xbox One S Alabilirsiniz

Yine Xbox One oyun konsolu almak isteyenler için ekstra bir fırsat da mevcut, bu üründen biraz daha güçlü olan ve sonradan satışa çıkan Xbox One S’in, hala pazarda satışına devam ediliyor. Ve edinilen bilgilere göre uzun bir süre daha satışta kalacak.

Ayrıca şuan satışta olan One S için Forza Horizon 3, Halo Wars 2, Battlefield 1 Special Edition, Minecraft Limited Editon ve Gears of War 4’ü indirebilmek mümkün.

4K kalitesinde bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız, ozaman yeni çıkacak olan ve oyun konsollarının ilahı olarak adlandırabileceğimiz Xbox One X’i beklemeniz gerekmekte. Ürünün 7 Kasımdan itibaren global pazarda satışa sunulacağı belirtiliyor.

One X’in küçük tasarım farklılıklarıyla oluşturulan Scorpio Edition adlı ürününün fiyatı ise geçtiğimiz günlerde 2899 TL olarak açıklanmıştı. Fakat bu özel serinin ön siparişleri şimdiden rağbet görmeye başladı ve neredeyse tükendi. Ayrıca en hızlı tüketilen Xbox konsol unvanını da almış oldu.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor