arama

Xiaomi Bükülebilir Ekranlı Telefon

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • seorehberi seorehberi
  • 1 Star
    Loading...

Xiaomi markasının uzun zamandır takipçilerini beklettiği ve üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü bilindiği bükülebilir ekran telefonunun ilk görüntüleri de nihayet internete sızdı. Uzun zaman öncesinden beri  LGSamsung, Lenovo gibi ileri gelen akıllı telefon markalarının bükülebilir ekranlar konusunda çalışma yaptıklarını duyuyor ve biliyorduk. Ancak görüyoruz ki Xiaomi bu konuda rakiplerinden geri kalmadığını gösteriyor bükülebilir ekran teknolojisi son dönemlerin en son teknolojik gelişmeleri arasında yer alıyor ve teknolojinin bu şekilde hızlı bir biçimde gelişiyor olması aynı zamanda firmaların da yeni geliştirdiği bu teknolojileri hızlı bir şekilde sistemlerine entegre edebilmesi anlamına geliyor.

İnternet ortamında sızdırılan bir görüntüde Xiaomi note2 ismini verdiği ekran grafilerinin bulunduğu bir akıllı telefon üretme çabası içerisinde olduğu anlaşılıyor. Yine görüntülerden anlayacağımız üzere yalnız bir taslak aşamasında değil telefonun üretimi de gerçekleştirilmiş durumda.  Görüntülere göre ekranı istediğiniz yere rahatça eğip bükemiyorsunuz ancak bu teknolojiyi de oldukça ileriye taşıdığı kaçınılmaz bir gerçek.

Xiaomi Henüz Resmi Açıklama Yapmadı

Görüntülere ilişkin ise Xiaomi’den henüz resmi bir açıklama yapılmış değil aynı zamanda çıkan haberlerde Samsung firmasının iki adet bükülebilir OLED ekranlı akıllı telefon tanıtacağı söylenmişti. Bu akıllı telefonlardan ilki, 5 inçlik bir ekrana sahip olup açılabilir bir yapıda olduğu için 8 inç’lik bir tablet boyutuna ulaşabileceği söyleniyor. Diğer cihaz ise yarıya kadar katlanılabilen bir ekrana sahip olacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.