arama

Xiaomi Mi Mix 2 Sızdırıldı.

Xiaomi Mi Mix 2
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Çin’in en büyük telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi, hızla büyüyen bir dev haline gelirken yavaş yavaş Avrupa pazarlarında da kendini göstermeye başlıyor. Hatta ileriki zamanlarda Türkiye pazarında da ürünlerinin satışa sunulacağıyla ilgili çok güçlü sesler var.

Geçen sene Mi Mix adı verilen ve inanılmaz bir ekran – kasa oranına sahip olan telefonunu tanıtımının ardından ön siparişle hızla tüketen Xiaomi, bu defa ikinci telefonuyla mobil pazarı kasıp kavuruyor.

Firmanın En Pahalı Modeli Olabilir

Mi Mix modeli karaborsada bile artık zar zor bulunurken ikinci modeli olan Xiaomi Mi Mix 2 sızdırıldı. 2017 yılının sonlarına doğru tanıtılacağı ve satışa sunulacağı tahmin edilen telefonun, teknolojik özellikleri açısından her kesimi mutlu edecek bir seviyede olacağı beklenirken, fiyatının ise alışılmışın dışında inanılmaz uçuk bir seviyede olacağı söylentiler arasında.

Performans canavarı modelleriyle bilinen firmanın, yeni çıkaracağı telefon ile ilgili henüz net bir fiyat bilgisi bulunmasa da belli başlı tahminler ve sızdırılan bilgilere göre Xiaomi Mi Mix 2 cihazının 6GB RAM ve 128 GB dahili depolamaya sahip olan modelinin 600 dolar gibi bir fiyata satışa çıkması beklenirken, yine 8GB RAM ve 256 GB hafızaya sahip olacak olan cihazının ise 750 Dolar civarında olması tahmin ediliyor.

Neredyse Çerçevesiz Bir Ekran

Bilindiği gibi Xiaomi Mi Mix adlı bir önceki yıl satışa sunulan telefon, tanıtımının yapılmasının ardından ön siparişlerde patlama yaparak hızlı bir şekilde tükenmişti. Hatta karaborsa da bile satışının yapıldığı kulaklarımıza geliyordu. Çin menşeili firmanın bu yeni cihazının ise piyasa da nasıl bir etki yaratacağı merak konusu.

Cihazın sızdırılan ve doğruluğu henüz kanıtlanmamış teknik özelliklerine bakacak olursak yüzde 91’e 3’lük bir ekran kasa oranın olacağı belirtiliyor. Yani neredeyse çerçevesiz bir ekran ile karşı karşıya kalabiliriz.

Cihazın ekran boyunu ise 6.4 İnç civarında beklenirken, 2K Çözünürlüğe sahip olacağı belirtiliyor. Ayrıca ekran 18:9 oranına sahip olacak.

Yine işlemcisinin SnapDragon 835 olacağı tahmin edilirken, RAM kapasitesi bakımından 2 adet farklı modelle karşımıza çıkacağı tahmin edilmekte. Bu modellerde bulunan RAP kapasiteleri biraz önce fiyatlarını verirken bahsettiğimiz gibi 6GB ve 8GB şeklinde olacak.

Cihazda aynı zamanda ekrandan parmak izi okuması özelliğinin de olacağı söylentiler arasında. Android 7.1.1 Nougat ile satışa sunulacak olan cihazın sistem ara yüzü ise MIUI olacak.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ