arama

Xiaomi, telefonlarının ayarlar menüsüne reklam koymayı kabul ediyor

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Dilek Aksoy Dilek Aksoy
  • 1 Star
    Loading...

Dünyanın en büyük dördüncü akıllı telefon satıcısı olan Xiaomi, MIUI adı verilen Android yazılım deneyimi boyunca reklam kullanımı için bazı istenmeyen ilgi çekmiştir .

 Bir Reddit kullanıcısı kısa süre önce , müzik uygulaması ve hatta ayarlar menüsü de dahil olmak üzere Xiaomi’nin MIUI uygulamalarında gösterilen reklamların artan sıklığıyla ilgili hayal kırıklıklarını yayınladı .

Ne zaman Verge bu konuda onay Xiaomi uzandı da sadece MIUI değil, Android One telefonlarının çalıştıran cihazlarında geçerli olduğu aydınlatırken, şirket, şu ifadeye cevap verdi:

“Reklam, şirketin iş modelinin önemli bir bileşeni olan Xiaomi’nin İnternet hizmetlerinin ayrılmaz bir parçası olmaya devam ediyor ve olmaya devam edecek. Aynı zamanda, reklamları kapatmak için seçenekler sunarak ve reklamların nerede ve ne zaman görüneceğini ayarlama da dahil olmak üzere reklamcılık konusundaki yaklaşımımızı sürekli olarak geliştirerek kullanıcı deneyimini destekleyeceğiz. Felsefemiz, reklamların dikkat çekici olmaması ve kullanıcıların her zaman daha az öneri alma seçeneğine sahip olması. ”

Xiaomi’ye aşina olan çoğu kişi, şirketin iş planının donanım satışlarından kâr elde etmek için yapılmadığını zaten biliyor. Xiaomi, telefonlarını yeni Pocophone F1 gibi çığır açan fiyatlarla satıyor , öncelikle hizmetlerini kullanan ve diğer çevrimiçi ve perakende girişimlerine yönlendiren araçlar.

 Bu bağlamda, şirketin reklamcılığı işlemlerinin önemli bir parçası olarak ele alma tavrı mantıklıdır. Ancak Xiaomi, “göze batmayan” reklamlar hedefine ulaşamadığı takdirde kullanıcıları yabancılaştırma riskiyle karşı karşıyadır. Reddit kullanıcısı, söz konusu önerileri devre dışı bırakan söz konusu önerileri devre dışı bıraktıklarını, ancak bu reklamların görünmesini engellemediklerini belirtti.

Xiaomi, Android platformundaki tek reklam saldırganından uzak. Çok daha iyi olan ve çok daha yüksek fiyatlara sahip olan Samsung, kullanıcılarını da spam etmekle suçlanıyor ve teknik olarak reklam vermeyebilecek, ancak yıkıcı ve itici nitelikte olabilecek çok sayıda bildirim getiren bir bloatware var.

 Amazon, bu konuda doğru yaklaşımı olan tek şirket olabilir: Telefonları reklam destekli bir fiyata satıyor ve kullanıcılara reklamları daha fazla para yatırmak için daha fazla ödeme seçeneği sunuyor.

Düşünceleriniz nelerdir?

 

etiketlerETİKETLER