arama

Xiaomi’den Dudak Uçuklatan Rekor!

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Seyfullah Karan
 • 1 Star
  Loading...

Her ne kadar ülkemizde resmî olarak ofis açmamış olsalar da, Xiaomi markasına çoğu Türk akıllı telefon kullanıcısı aşinadır. Daha çok yurtdışından getirilen ve garantisiz olarak satışı gerçekleştirilen bu cihazları tercih sebebi kılan en önemli özellikleri, fiyat ve performans açısından çok tatmin edici oluşları. Çin ve diğer Uzakdoğu Asya ülkelerinde çok satan Xiaomi, son olarak Hindistan’da kırılması zor bir rekora imza atarak sıklıkla dile getirildiği üzere “Doğu’nun Apple’ı” olduğunu kanıtladı. 20 ila 22 Eylül tarihleri arasında toplam 1 milyon telefon satmayı başaran Xiaomi, dakikada ortalama 300 telefonu müşterileri için kargoya vermiş oldu! Bu kesinlikle müthiş bir rakam…

Satışlar çoğunlukla internetten gerçekleşti

Tıpkı Apple Store gibi Uzakdoğu ülkelerinde de Mi Home ismi verilen resmî mağazalar mevcut. Dakikada 300 telefon satışının gerçekleştiği mecralar ise Amazon, Flipkart, Mi ile anlaşmalı mağazalar, alışveriş zincirleri, Mi mağazaları ve mi.com olarak belirtildi.

Geçen yıl Xiaomi yine bir alışveriş festivali esnasında satış rekoru kırmıştı, ancak o zaman 1 milyon adet rakamına ulaşmaları toplam 18 gün sürmüştü. Şimdi ise bu adede ulaşmaları yalnızca 2 gün aldı.

Flipkart dikkat çekiyor

Hindistan’ın en büyük e-ticaret mecrası olarak gösterilen Flipkart, Redmi Note 4 modelini 20 saatte 1.3 milyon adet satarak müthiş bir rekora da imza atmış oldu. Redmi Note 4’ün bu kadar çok satmasına ise yüksek batarya kapasitesi ve dahili hafızası sebep gösteriliyor. Öte yandan Redmi 4, Mi Air Purifier 2, 10000mAH Mi Powerbank 2 ve Mi Band – HRX sürümü de en çok sata Xiaomi ürünleri arasında yer aldı.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor