arama

Yahoo Games Kapanıyor

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Modern yüzyılda yeni nesil internet ile yeni tanışmaya başlarken, belirli bir yaş ortalamasında olan internet kullanıcıları için artık bir anı haline gelmeye başlayan pek çok olgu bulunuyor. İnternet ile çok uzun süre tanışan ve uzun yıllardır interneti kullanan internet kullanıcıları için gelişen teknoloji bazı servislerin, web adreslerinin ve uygulamaların zamanla kapanmasıyla birlikte tatlı bir hale geliyor. Gelişen teknolojiye uyum sağlayamayan veya yeni nesli yakalamakta zorlanan eskinin en büyük internet devleri kaçınılmaz sonla tanışarak, internet tarihinde hatırlanacak eski hizmetler haline geliyor. Bunlardan biride Yahoo Games.

Bunlardan birisi de zamanının internet devi Yahoo Games oldu. İnternet devi, uzun süredir internet kullanan kişilerin yakından tanıdığı ve yoğun olarak kullandığı bu servisteki hizmetini sona erdireceğini açıkladı. Pek çok internet kullanıcının ilk oyun deneyimini yaşadığı Yahoo Games, şirketin eski oyunları sona erdirmeye başladığı 2014’ten bu yana ölümle mücadele ediyordu. Yeni açıklama ile birlikte bu eski oyun portalının ne zaman sonlandırmayı düşündüğünü kamuoyuna duyurmuş durumda.

Yahoo tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre Yahoo Games servisi, 13 mayıs 2016 tarihi itibariyle hizmet vermeye devam etmeyecek. Nostalji yapmak isteyen eskinin genç internet kullanıcıları son bir kez daha Yahoo Games oyunlarını oynayabilmek için bu tarihe kadar bir süreye sahip. Ancak oyun içi alımlar için sunulan servis hali hazırda 14 mart itibari ile sona erdirilmiş durumdadır. Yahoo’nun Yahoo Games servisini sona erdirmesi ile birlikte halen oyunları aktif olarak oynaması dolayısı ile oyun içi alımlar yapan oyun tutkunları için bu alımların ne olacağı konusu gündeme geliyor.

Yahoo Games servisinin sona ermesi ile birlikte aktif şekilde oyunları oynayan ve oyun içi alımlar yapan kullanıcıların bu alımları için oyun dağıtımcıları ile iletişime geçmeleri gerekiyor. Yahoo, bu dağıtımcılarından kapanış tarihinden önce bir geçiş planı hazırlamaları talebinde bulundu. Firma kendi temel hizmetlerine odaklanabilmek gayesi çerçevesinde Games’in yanı sıra bazı diğer servislerini sona erdirmeye başladı. Yahoo tarafından kapatılacak diğer servislerin arasında Livetext, Yahoo’ya ait bazı bölgesel medya hizmetleri ve geliştiriciler için hizmet veren BOSS API’leri de yer alıyor.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor