arama

Yapay Zeka Temeli Google Atıyor

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • seorehberi seorehberi
  • 1 Star
    Loading...

Yapay zeka konusunun son dönem teknolojileri arasında oldukça fazla bir şekilde konuşulduğunu görebiliyoruz, dolayısıyla teknoloji alanında bir çok firma ya da uygulama bu konu üzerinde kendisini yoğunlaştırıyor. Google’ de yapay zeka konusunda deneylerini artırma gayreti içerisinde. Yani yapayzeka etkili cihazlar kendileri arasında insanlardan kendilerini saklayarak iletişim kurabilirler mi?

yapay-zekanin-temeli-google-de

Google, Matrix’in Temellerini Attı!

Bu konu uzun yıllardan bu yana aslında da tartışma konusu diyebiliriz bir çok teknoloji firması da yapay zeka olayını daha fazla bir şekilde geliştirmek adına milyar dolarları harcamayı göze almış durumda. Fakat burada önemli olan konulardan bir tanesi bu yapay zekalar insanlığın da sonunu getirecek mi ?

Çünkü bir çok şey bu sayede insandan bağımsız ve insana ihtiyaç duymadan çalışabilecek bunu bu şekilde düşündüğünüz zaman aslında bunun da bir tehdit olduğunu görmezden gelemezsiniz. Bu görüşün olmasına rağmen teknoloji firmaları da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor diyebiliriz.

Google’ın yapay zeka çalışmaları sırasında yapılan bir deney ise, bu teknolojinin ne kadar tehlikeli olabileceğine dair endişeleri arttırdı.

Google, Alice, Bob ve Eve isminde üç farklı yapayzeka kişiliği geliştirdi ve bunlara bir görev verdi. Deneye göre Alice ve Bob kendi arasında mesajlaşacak ve bu mesajları Eve’dan saklamaya çalışacaktı. Eve ise Alice ve Bob arasındaki iletişimi okuyabilme imkanına sahipti.

Teknobi.org olarak yapayzeka konusundaki haberlerin takibini sağlayacağız ve en son gündemdeki gelişmeleri size aktarmaya devam edeceğiz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.