arama

Yeni iPhone 7’nin En Sevilen Özellikleri

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Apple’ın geçtiğimiz hafta tanıttığı yeni akıllı telefon modeli iPhone 7, yurtdışında resmen satışa çıkarıldı. Türkiye’deki mağazalarda da ön siparişe giren modelin en sevilen özelliklerini sizler için derledik.

Su geçirmiyor!

apple-iphone7-waterproof

IP67 sertifikasına sahip olan iPhone 7’ye su sıçradığında veya 30 dakika kadar bir süre boyunca suyun içinde kaldığında zarar görmeyeceği öne sürülüyor. Elbette deneyerek bunları test etmekten kaçınmanızda fayda var ama iPhone 7’nin suyla ufak temas etmesinden endişe duymanıza gerek kalmayacağa benziyor.

Simsiyah!

apple_iphone_7_vs_iphone_7_plus_2

Çok sevilen Rose Gold rengi yeni iPhone 7 ve iPhone 7S’te tercih edilmedi. Bunun yerine farklı bir siyahla tanıştık: Jet Black!

Mat siyahın yanı sıra 128 ve 256 GB’lık iPhone modellerinde tercih edebileceğiniz Jet Black rengi oldukça parlak ve şık gözüküyor.

Parlak ve canlı

apple_iphone_7_camera_4

1334 x 750 ölçülerine sahip Quad HD ekranıyla oldukça canlı ve parlak renklere ev sahipliği yapan iPhone 7’nin ekranı, önceki modellere nazaran yüzde 25 daha aydınlık. Ayrıca daha geniş bir renk skalasını sunmayı başaran iPhone 7’de fotoğraflar daha estetik gözüküyor.

Elveda 16 GB

iphone7_apple_homebutton_innards

iPhone müşterilerinin en çok şikayet ettiği konulardan birisi de dahili depolama alanı seçeneklerinin 16 GB’dan başlamasıydı. Harici microSD kart giriş yuvasının bulunmadığı modellerde 16 GB yetersiz kalabiliyordu. iPhone 7’den itibaren ise 16 GB’lık depolama seçeneği tarihe karışıyor ve yeni modellerin alanı en az 32 GB’dan başlıyor. Dileyen müşteriler 128 ve 256 GB’lık dev depolama alanlarına sahip modelleri de tercih edebiliyorlar.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor