Yeni iPhone’u Bekleyenlere Kötü Haber

0
286
An Apple Inc. iPhone SE smartphone is displayed inside the company's new flagship store at Union Square in San Francisco, California, U.S., on Thursday, May 19, 2016. The flagship location, opening Saturday on San Francisco's Union Square, boasts 40-foot-tall doors opening onto the square and comprises five departments, or what Apple prefers to call "features." Photographer: David Paul Morris/Bloomberg via Getty Images

Sonbaharda gelmesi planlanan iPhone’un yeni modelini dört gözle bekleyenlere kötü haber! Wall Street Journal’in haberine göre Apple, yeni iPhone’da radikal bir değişikliğe gitmeyecek. Tıpkı iPhone SE’de olduğu gibi eski tasarımların üzerine yapılan ufak rütuşlar ile yeni bir model satışa sunulacak. Tek bir farkla: Yeni iPhone’lharda kulaklık girişleri olmayacak. Her ne kadar kesin olmasa da bu iddianın gerçekleşme ihtimali birçok kullanıcının canını şimdiden sıkıyor.

WSJ’nin raporunda Apple’ın 4.7 ve 5.5 inçlik boyutlarda telefon üretmeye devam edeceği belirtiliyor. iPhone’un 10 yaşına basacağı 2017 yılında çoğu kullanıcı haklı olarak sıradışı bir yenilik bekliyordu. İsmini belirtmek istemeyen bir Apple yetkilisinin yaptığı açıklamalara göre eskisinden çok da farklı, köklü bir değişim söz konusu olmayacak.

Ayrıca Bakınız :   İş Dünyası İçin Galaxy Note 8 Enterprise Edition

Peki bu durum iPhone’un satış rakamlarını nasıl etkileyecek? Sürekli olarak birbirine çok benzeyen model yapısı üzerinden yeni ürünler çıkartan, Samsung ve LG gibi dişli rakiplerinin üstün donanım özelliklerine sahip Android cihazlarına karşı yavaş yavaş kan kaybetmeye başlayan Apple; 10. yaş dönümünde de çıkış yakalamasını sağlayacak bir ürün çıkartamazsa kan kaybedebilir. Pacific Crest firmasının analistleri, Apple’nın organik LED ekranları kullanmaya başlamasını ve kasada da metal yerine cam malzemesini tercih etmesi gerektiğini söylüyorlar.

iOS 10 ile gelmesi muhtemel iPhone 7’nin şaşırtıcı, heyecan verici ve sıradışı bir yenilikle gelip gelmeyeceğini hep birlikte bekleyip göreceğiz. Ancak hayal kırıklığına uğramamak için beklentileri düşük tutmakta fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here