arama

Yeni Leica M10 ‘Zagato’nun Özellikleri

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • maksoy maksoy
  • 1 Star
    Loading...

Sınırlı Üretim Leica, İtalyan lüks otomobil şirketi Zagato ile işbirliği içinde oluşturulan yeni ultra sınırlı sayıda özel üretim  Leica M10 telemetreyi duyurdu.

 

Kavrama sağlamak için deri kaplama ile kaplanmak yerine , Leica M10 “Edition Zagato” metal gövdede ince oluklarla kaplanır. Leica, “Bir asır önce kurulan Zagato, otomobil inşaatı tarihindeki en güzel otobüs gövdelerinin yaratıcısı olmuştur.

 

“ Özgün İtalyan markası, otomobil tasarım ve yapımında alüminyumun yenilikçi kullanımıyla özellikle iyi biliniyor. ”

Zagato’nun şu anki sahibi olan Dr. Andrea Zagato, kişisel olarak M10’un ilk özel baskısı olan kamerayı tasarladı.
Üst güverte, taban plakası, dış gövde ve kontrol elemanları alüminyumdan yapılmıştır, bu da kameranın standart M10’dan% 10,6 daha hafif olmasını sağlar (590g vs 660g, pil dahil).

 

İkonik bir kırmızı nokta ve bir gümüş deklanşör düğmesi yerine kameranın tam tersi vardır: kırmızı bir deklanşöre ve bir gri tonlamalı Leica logosuna sahiptir.

Yeni kameranın daha az dikkat çeken bir özelliği de, fotoğraf makinesinin tabanındaki bir alüminyum rozet üzerine seri numarasına sahip olan ilk Leica kamera olmasıdır. Sadece taban plakası çıkarıldığında görülebilir.

 

Kamera gövdesi ile paketlenmiş, tek bir hareketle dışarı çekilip kilitlenebilen entegre bir objektif kaputuna sahip, özel bir özel Summilux-M 35mm f / 1.4 ASPH lensidir. Leica, 35 mm’lik bir lens üzerinde “kullanımını basitleştiren yepyeni bir özellik” diyor. Ayrıca benzersiz, kavisli bir odak sekmesi var.

 

 

Eica, “Objektifin odaklama yardımcısının tasarımı, Zagato otomobil tasarımının tipik bir tasarım imzasını, birçok Zagato modelinin çift kabarcık tavan çizgisini göstermesi gerektiğini söylüyor. “Lens halkasındaki belirgin ‘Zagato‘ logosu da bu işbirliğinde öne çıkan tasarım partnerinin rolünü gösteriyor.”

 

Yeni Leica M10 “Edition Zagato” bugün, Leica mağazalarında 18.000 £ (~ 23.900 $) karşılığında satılıyor. Karşılaştırma, standart Leica M10 ve 35mm Summilux birlikte 12.600 $ maliyeti. Oh, ve sadece 250 “Zagato” baskı kameralarının üretileceğinden bahsetmiş miydik?

Sınırlı sayıda üretilen Yeni Leica M10 Zagato fiyatıyla birlikte epeyce konuşulacak gibi görünüyor.

 

 

 

 

 

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor