arama

Yeni Nexus 7 Huawei Tarafından Üretilebilir

Yeni Nexus 7
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Twitter hesabından paylaştığı “sızıntı” içerikli haberlerle teknoloji devi firmaların çıkartacakları yeni modellere dair ipuçlarını paylaşan Evan Blass, yeni haber paylaştı. Namıdiğer @evleaks, bu kez Nexus 7 tablet modelinin bu yıl sonuna kadar Huawei tarafından üretileceğini öne sürdü. Blass’ın iddiasına göre 7 inçlik tablette 4 GB RAM de bulunacak.

Hatırlanacağı üzere Google, Pixel ve Pixel XL ismini verdiği iki yeni akıllı telefon modeli üzerine çalışıyordu. 4 Ekim tarihinde bu cihazları tanıtması beklenen Google, yeni Nexus tablet cihazını da bu tarihte tanıtmayı düşünüyor olabilir mi? Nexus markasını Pixel’le değiştiren Google eğer bu kararı tablet cihazları üzerinde de geçerli kılarsa, Nexus 7 yerine Huawei 7P modeliyle tanışabiliriz.

Orijinal Nexus 7 ASUS Tarafından üretilmişti. Bugüne kadar üretilen en başarılı Android tablet cihazları arasında gösterilen model, stok Android işletim sistemi üzerinde çalışıyordu. Fiyatı ve teknik özellikleriyle gayet tercih edilebilir bir model olan Nexus 7’nin yeni sürümünde ne gibi değişikliklerin yer alacağı merak konusu oldu.

HTC tarafından üretilen Nexus 9 da aynı şekilde yüksek satış rakamlarını elde etmeyi başarmıştı. Tamamen Google tarafından geliştirilen ve her aşamasında bu dev firmanın mühendislerinin yer aldığı tablet modeli Pixel C, Android N güncellemesini de alarak müşterilerin takdirini kazanmıştı.

Şimdilerde ise gözler Huawei tarafından üretilmesi planlanan Nexus 7 modeline çevrilmiş durumda. Google’ın kendisinden beklenen yüksek donanım özelliklerini bu modele koyup koymayacağı merak konusu oldu.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor