arama

Yeni Pilot Robotlar

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • cengizhan kaya
 • 1 Star
  Loading...

Gelişen teknoloji ile birlikte robotlar da hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmektedir. Sadece günlük ev ve ofis işlerine yardımcı olmakla kalmayıp en önemli mesleklerden biri olan pilotluk için özel geliştirilmiş robotlar üretilmeye hazırlanıyor. Carnac adı verilen bu robot üstün teknoloji ürünü bir robot özelliği göstermektedir. Oldukça donanımlı olan Carnac adlı robot pilot görevi alacak ve uçağa güvenli bir şekilde yön verecektir.

Daha önceden beri kullanılmakta olan insansız uçakları bir adım daha öteye taşıyan bu proje ile birlikte, Günümüzde yoğun hava trafiğinde robot pilotlarda yerini alacaktır. Carnac robotunu üreten firma, genel olarak üstlendiği misyon, kişilerde bulunan yetenekleri herhangi bir şekilde teknolojiye uyarlayarak görevlendirilecek türde robotlar yapmalarıdır. İnsanların üzerlerine düşen görevleri hafifletmek için daha önceki zamanlarda ürettikleri ve kullandıkları bomba imha robotundan sonra şimdiki hedefleri de Carnac. Pilot robotun en büyük becerisi el ve kollarını yüksek seviyede kullanabilecek olmasıdır. RE2 Robotikcs firması bu projesi için bir hayli yüklü yatırım yapmaktadır.

Gelecekte uygulanacak bu sistem ile havacılık sektöründe büyük gelişimler yaşanacağı düşünülmektedir. Carnac pilot robot, kokpitteki insan pilotların yerini alarak, insani hatalardan kaynaklanan sorunlarında çözümlenmesini sağlayabilecek donanımda üretilmesi planlanmaktadır. Hava yolu şirketlerinin gelecekte Carnac robot pilot uygulamasına geçerek şuanda yaşanan beşeri hataların önüne geçmek amacı ile bu sistemi tercih etmeleri kaçınılmaz olacaktır.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor