arama

Yeni Skype ile PC’den SMS Gönderimi Mümkün Olacak

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • editor editor
  • 1 Star
    Loading...

Önümüzdeki aylarda tüm Windows 10 kullanıcılarına ulaştırılması beklenen yeni özellikle Skype kullanıcıları, cep telefonları üzerinden SMS gönderimi yapabilecekler.

Hepimiz günlük hayatta bilgisayarımızın karşısında uzun süre vakit geçiriyoruz. Bilgisayar üzerinden cep telefonumuza gelen bildirimleri ve SMS’leri görebilmek için etkin bir şekilde çalışma yürüten Microsoft yöneticileri, Windows Insider programına kayıt olan tüm kullanıcılar için önemli bir güncelleme yayınladı.

Uzun bir süredir altyapı çalışmaları yürütülen deneysel “her yerde mesajlaşma” programı meyvesini vermişe benziyor. PC ve mobil cihazlar için Skype Preview uygulamasının son sürümünü yükleyen kullanıcılar, yeni gelen güncellemeyle birlikte Windows 10 bilgisayarları üzerinden SMS gönderip alabilme özelliğine kavuştular. Ancak bu özelliği aktif hale getirmek için Windows 10 işletim sistemine sahip cihazlarda Skype Preview’in varsayılan mesajlaşma uygulaması olarak ayarlanması gerekiyor.

Nisan ayında bu yeniliğin altyapı çalışmalarına başlayan Microsoft, geçtiğimiz aylarda yayınlanan Windows 10 Yıllık Güncellemesi’ne bu özelliği dahil etmemişti. Şuan için yalnızca Insider programına kayıt olanlar PC üzerinden SMS alışverişi yapabilecekler. Ancak programa kayıt olmayanlar için henüz hiçbir şey kaybedilmiş değil. Önümüzdeki aylarda evrensel Skype uygulamasını “preview” (önizleme) sürümünden çıkarmayı hedefleyen Microsoft, bu özelliği herkesin kullanımına sunmayı hedefliyor.

Bilgisayarda günlük işlerinizi hallederken akıllı telefonunuza gelen SMS’i bildirim panelinde görmek, hızlıca cevap yazıp tekrar gönderebilmek elbette kullanışlı bir özellik. iPhone cihazlarda kullanılamayacağı yönünde endişeler olsa da Android ve Windows Phone cihazlarda bu özelliğin çalışacağı kesin.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.