arama

Yeni Sonic the Hedgehog Oyunu 2017’de Çıkacak

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Bir döneme damgasını vuran efsane oyunlardan Sonic the Hedgehog’un yeni yapımının ne zaman çıkacağına dair söylentiler hafta boyu gündemi meşgul etmişti. Ancak oyuncuların merakla beklediği resmi doğrulama ise dün geldi. Sonic’in Tokyo’daki geliştiricilerinin başında yer alan Takashi Iizuka, oyunun 25. yaşını kutlama vesilesiyle düzenlenen etkinlikte yeni Sonic oyununun 2017 yılında geleceğini duyurdu. Haberin fotoğraf kısmında yer alan 25. yıla özel görsel de etkinlikte yer aldı.

Daha önce sızdırılan ve yine yetkililer tarafından doğrulanan bilgilere göre Sonic’in yeni oyunu 22 Temmuz tarihinde San Diego’da düzenlenecek olan yıl dönümü etkinliğinde oyuncuların beğenisine sunulacak. İşin güzel kısmı, etkinlik canlı olarak aynı anda tüm dünyada izlenebilecek. Bu gelişmenin Türkiye’de pek fazla oynayanı bulunmasa da bir dönem Sonic oyunlarıyla vakit geçirmiş oyuncuların faydası kuşkusuz çok büyük.

Sonic the Hedgehog hakkında

Bilmeyenler için Sonic’ten biraz bahsetmek gerekirse… Mavi renkli bir kirpi olan ve yerde yuvarlanarak altınları toplayan Sonic isimli karakterin başından geçen maceraların işlendiği oyun, ilk olarak 1991 yılında piyasaya çıktı. Oyunun yapımcısı Japonya’da konumlanan SEGA firmasıdır. Atari dönemlerinden itibaren kendine has bir oyuncu kitlesine sahip olan Sonic, oyunlarda yer alan yan karakterleriyle de beğenileri kazanıyor.

Nintendo’nun oyun konsolu Wii’ye özel üretilen Sonic oyunu yalnızca bu platformda kullanılabilecek. Yani PC, Xbox ve PS4 kullanıcıları Sonic the Hedgehog’un 2017’de çıkması planlanan oyunundan mahrum kalacaklar.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
67 Bin Yıl Önce Yaşamış İnsan Türü Bulundu