arama

Yeni Sony Xperia Modelleri Basına Sızdı

Yeni Sony Xperia
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Akıllı telefon piyasalarının merakla beklediği cep telefonları 2017 yılının sonları ile 2018 yılının ilk çeyreğinde basına yapılacak olan tanıtım ile kullanıcıların hizmetine sunulacaktır. Özellikle de son zamanlarda Sony firmasının amiral gemisi sınıfında tanıtımını yaptığı cep telefonu serilerinden olan Sony Xperia 2018 yılında çıkacak olan modellerinden bazılarının Polonya’da yer alan bir teknoloji sitesinde basına sızması büyük ses getirdi.

İki farklı Sony Xperia modeli ile 2018 yılında kullanıcıların karşısına çıkması beklenen firmanın özellikleri bakımından sunacağı üst düzey performansların merakla beklenmesi kullanıcıların arasında şimdiden dedikoduların başlamasına neden oldu.

İşletim sistemi olarak Android işletim sistemini tercih eden firmanın Sony Xperia modellerinde kullanacağı en üst sürüm olan Android 8.0’ın gelmesine artık kesin gözüyle bakılıyor.G8341 ile G8441 adı altında piyasalara sunulması beklenen iki amiral gemi telefonunda kullanılacak olan bu işletim sisteminin henüz test aşamasında olduğunu ve 2018 yılının ilk çeyreğinde karşımıza çıkması bekleniyor.

Telefonlarda RAM kapasitesi olarak üst düzey bir performans sunarak 4 GB RAM özelliği ile gelecek olan Sony firmasının işletim sistemine tercih edeceği Yonga seti ise Snapdragon 835 işletim sistemi olacak.

Ekran boyutları konusunda ise alışılmışın dışında daha küçük ekranlar ile gelmesi beklenen bu telefonlardan bir tanesinin 5.2 inçlik ekran kapasitesi ile bir diğerinin ise 4.6 inçlik ekran kapasitesi ile geleceği basına sızan bilgiler arasında yer alıyor. 5.7 inçlik büyüklükte yer alan ekran boyutlarından sonra bu kadar küçük ekran tercih eden firmanın ne gibi eleştirileri alacağı ise şimdiden merak konusu olmaya başladı. Yakın zamanda çıkması beklenen bu telefonlar hakkında gelen son gelişmeleri sizlere buradan açıklamaya devam edeceğiz.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor