arama

Yeni telefonunuza Verilerinizi eskisinden nasıl transfer edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır…

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • fulya ırkoren fulya ırkoren
 • 1 Star
  Loading...

Yeni bir akıllı telefon satın aldınız, ancak sunabileceği her şeyin keyfini çıkarmaya başlamadan önce, eski akıllı telefonunuzdaki tüm önemli şeylerin yeni cihazınıza geçmesini istersiniz. Size bunu nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

 

Kişilerinizi, kısa mesajlarınızı, uygulamalarınızı, fotoğraf galerinizi ve diğer verilerinizi hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz ve hatta ana ekran simgelerinizin, arka plan resminizin ve daha fazlasının kurulumunu yeni cihazınıza da yükleyebilirsiniz. Android’den iPhone’a veya iPhone’dan Android’e (karanlık tarafa hoş geldiniz) atlama yaptıysanız, bunların tümü hala mümkündür. 

 

Tüm veriler bir seferde yeni bir telefona nasıl aktarılır?

3. taraf yazılımları kullanarak her şeyi transfer etmenin kolay ve basit bir çözümü için MobiKin Transfer for Mobile’ı öneriyoruz. Android, Windows, iOS, MacOS gibi farklı sistemler arasında iyi çalışır ve farklı ağlarda ve taşıyıcılarda da telefon arasında içerik taşımanıza izin verir. MobiKin’in en son güncellemelerinden biri olan destekleri:

 1. Kişileri Android’den Android’e aktarma kişileri, SMS, arama kayıtları, müzik, videolar, fotoğraflar, e-kitaplar, uygulamalar;
 2. IOS’tan iOS’a kişileri, takvimleri, yer imlerini, e-Kitapları (PDF’ler ve ePub’lar), notları (iOS 11 veya daha sonraki sürümlerde desteklemez) aktarın;
 3. Android’den iOS’a kişileri, e-Kitapları (PDF’leri ve ePubları) aktarın;
 4. IOS’tan Android’e rehber, SMS, müzik, video, fotoğraf, e-Kitap (PDF ve ePub) aktarın.

Başka bir artı, MobiKin’in kullanıcı verilerini toplamaması ve bir internet bağlantısı gerektirmemesidir, bu durumda bir bulut servisinden daha güvenlidir.

 

 

Unutma …

Eski cihazınızdan her şeyi sildiğinizden emin olun. Bu, hırsızlığı tanımlamanın gerçek bir problem olduğu için çok önemlidir, bu yüzden cihazınızın silineceğinden kesinlikle emin olun. MobiKin bu yerleşik için bir seçenek var.

 

Kişilerinizi aktarma

Yeni cihazınızda sahip olmak isteyeceğiniz en önemli şey kişilerinizdir. Neyse ki, kullanabileceğiniz birçok seçenek var, böylece el ile yapmanın özenli sürecinden kaçınabilirsiniz. Akıllı telefonlar, bulut senkronizasyonu sayesinde bunu kolaylaştırır. Size nasıl yapılacağını göstereceğiz.

 

Google hesabınızı senkronize edin

Kişilerinizi tüm cihazlarınızda güncel tutmanın kolay bir yolu Google hesabınızı senkronize etmektir. Kişilerinizi daha önce Google hesabınıza kaydettiyseniz, giriş yapıp yeni akıllı telefonunuzda toplayabilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı:

 • Gidin Ayarlar > Hesap > Google  
 • Kişiler Senkronizasyon anahtarını açık olarak ayarlayın . 
 • Her şeyin işe yarayıp yaramadığını kontrol edin, kişileriniz hemen aktarılmalıydı.

 

Birden çok Google hesabında mı oturum açtınız? Kişiler uygulamanızda hangileri kullanacağınızı seçebilirsiniz. Varsayılan olarak, yalnızca ilk kaydettiğiniz numara olacaktır. Yapmanız gereken tek şey:

 • Akıllı telefonunuzun rehber uygulamasına gidin
 • Hangi hesaplardan hangi kişilerin görüntüleneceğini ayarla.

Daha sonraki hesaplar için senkronizasyonu manuel olarak tetiklemeniz gerekebilir. Zaten bir Google hesabınız yoksa, akıllı telefonunuzda kolayca yeni bir hesap oluşturabilir veya PC’nizde oturum açabilir ve telefonunuzda oturum açabilirsiniz, bu size kalmış. 

 

Google üzerinden senkronizasyon avantajlarına sahiptir. Bir yandan, aşağıda açıklanan veri ihracatından daha karmaşık kartvizit formatlarını destekler. Öte yandan, Windows, Windows, Linux veya Mac OS çalıştıran bilgisayarlar, iPhone ve PC’ler dahil olmak üzere hemen hemen tüm platformlarda Google hesabını kullanabilirsiniz.

 

Kişilerinizi Android’den iPhone’a aktarın

Kişilerinizi Google hesabınızla senkronize ettikten sonra, iPhone veya iPad’inize taşımak çok kolay:

 • Ayarlar’a git
 • Mail> Kişiler> Takvim altında başka bir hesap ekleme seçeneğini bulun  .

Google, seçimlerden biridir. Yukarıda kullandığınız Google hesabınızı senkronize edin ve bir süre sonra Google kişilerinizin adres defterinizde görünmesi gerekir.

 

 

Hesabınıza genel bakışta, Google hesabınız Gmail olarak görüntülenecektir Burada Google hesabının hangi bölümlerinin iPhone’a aktarılması gerektiğini ayarlayabilirsiniz.

Kişileri yalnızca Android’den iPhone’a taşımak isterseniz, Posta veya Takvim alanlarını da devre dışı bırakabilirsiniz.

 

Tek tek Google hesaplarının kişilerini görüntülemek veya gizlemek için hesapları adres defteri uygulamasında açıp kapatabilirsiniz. Git İletişim telefon uygulamasında sekmesi ve dokunun Gruplarını .

 

İOS’a taşı başka bir seçenek

Alternatif olarak, Apple’a da güvenebilirsiniz. Apple, Play Store’da iOS uygulamasına taşı. Bunu Android akıllı telefonunuza yükleyin ve uygulamayı başlatın. Yeni iPhone’unuzda (veya iPad’inizde) artık verileri içe aktarmaya başlayabilirsiniz. Aktarım özel olarak oluşturulmuş bir Wi-Fi ağı üzerinden gerçekleşir ve bir PIN koduyla korunur, iletim hızlı bir şekilde gerçekleşir.

 

Kişilerinizi bir SD kart kullanarak dışa aktarın

Bir Google hesabıyla senkronizasyon yapmak sizin için bir seçenek değilse ve hem eski hem de yeni akıllı telefonunuzun bir SD kart yuvası varsa, kişilerinizi hafıza kartından ekleyebilirsiniz:

 • İlk önce iletişim bilgilerinizi SD karta (eski akıllı telefon kullanarak) aktarın
 • Telefonunuzu bilgisayara bağladığınızda dizinde kayıtlı olup olmadığını kontrol edin.
 • Ardından SD kartı çıkarın, yeni cihazınıza takın
 • Adres defterinize gidin ve menüden içe aktarma seçeneğini belirleyin. 
 • Sadece talimatları izleyin ve her şey otomatik olarak yapılacaktır.

 

Daha fazla kişi oluşturdu mu? Farklı adres defterlerinden çok sayıda kişiyi birleştirdiğinizde veya kişilerin çok fazla veri içermesi durumunda bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu can sıkıcı olabilir, bu yüzden size kapıldınız:

 

Dahili belleği kullanma

Bu yöntem temel olarak bir SD karttaki yedekle aynı şekilde çalışır, ancak bu durumda, kontaklar telefonun dahili belleğinde saklanır. Bu yöntemle şunları yapabilirsiniz:

 • Cihazı bilgisayara bağlayın
 • Kişi dosyasını orada saklayın ve PC ile yeni akıllı telefona aktarın.
 • Akıllı telefonunuz, kişi dosyasını kaydettiğinizde konumu gösterecektir.
 • .vcf dosyası genellikle bulunan Sistem klasöründe.

Akıllı telefonunuzda bir dosya yöneticiniz varsa, telefondaki dosyayı da arayabilir ve doğrudan e-posta veya Bluetooth üzerinden yeni cihaza gönderebilirsiniz.

 

 

SIM kartınızı kullanma

Yeni cihazınızda aynı SIM kartı eski cihazda olduğu gibi kullanmak isterseniz, verileri eski moda bir şekilde aktarabilir ve kişilerinizi yeni cihaza geri yükleyebilmeniz için SIM karta kopyalayabilirsiniz.

Bu yöntemin avantajı, kişileri tek tek seçebilir veya seçimini kaldırabilir ve telefon defterinize eşit bir şekilde çalışabilirsiniz. Ana dezavantaj, bir SIM karttaki bellek alanının sınırlı olmasıdır; En fazla 200 kişi saklayabilirsiniz.

SIM kart üzerinden dışa aktarma, daha yeni sistemler için telefon uygulamasında artık sunulmamaktadır. Ancak, ithalat herhangi bir sorun olmadan hala mümkündür. Aşağıdaki resimler yalnızca eski bir Android sürümü kullanıyorsanız geçerlidir.

 

Burada bir dezavantaj var, sadece bir isim ve telefon numarasindan daha fazlasi ile kompleks baglantilarin ayrilmasi, çesitli tekrarlar yaratiyor. Bu, 200’den az kontakla bile, SIM kartın bellek limitine hızla ulaşacağınız anlamına gelir. Ayrıca eski SIM kartın yeni akıllı telefona kolayca sığma riski de var.

Kişilerinizi iPhone’dan Android’e aktarın

Bilgilerinizi Apple ve Android arasında taşımak her zaman kolay değildir, ancak kişiler için basit bir çözüm vardır. Google,  Gmail, takvim ve kişilerin iPhone ve iPad’den nasıl senkronize edileceği konusunda destek sayfalarında adım adım açıklama sağlar .

 • Öncelikle, Apple cihazınızda bir Google hesabı kurun.
 • İOS 7 veya daha yeni bir sürüm kullanıyorsanız, Google’ı seçebilirsiniz
 • IOS 5 ve 6’nın seçme için Diğer ardından Ekleme yoluyla CardDAV Hesabı
 • Oturum açtıktan sonra hesabı ayarlayın ve Kişilerseçeneğini etkinleştirin
 • Senkronizasyon otomatik olarak başlamalıdır

Yeni Android akıllı telefonunda, yukarıda açıklandığı gibi kişileri senkronize etmek ve aktarmak için aynı hesap bilgilerine kayıt olabilirsiniz.

 

Akıllı telefonunuzun markası çözümü olabilir

Google’ın çözümünün yanı sıra, Android akıllı telefon üreticileri de iPhone’dan Samsung’a ve diğer şirketlerden kişileri kaydeden uygulamalar geliştirdi. Bazı durumlarda, bir kablo bağlantısı ile çalışırlar, bazıları iPhone ve Android arasında özel bağlantılar kurarken, diğerleri akıllı telefon üreticisi için Bulut sistemi ile çalışır.

 

Sony Xperia Transfer

Sony’nin veri aktarma çözümü Xperia Transfer olarak adlandırılıyor . Uygulama, iOS, BlackBerry, Windows telefonları veya diğer Android cihazlardan içerik ve kişileri yeni bir Xperia telefonuna kaydetmenize yardımcı olur. Bu kişiler, takvim, arama kaydı, SMS, MMS, notlar, fotoğraflar, müzik, videolar ve belgeler içerir.

 

Samsung Switch Mobile

Android alanında pazar lideri olan Samsung, yeni bir müşterinin bir Samsung telefona olabildiğince kolay geçmesi için bir uygulama çözümü de sunuyor. Samsung’un çözümüne SmartSwitch Mobile denir ve eski bir Galaxy modelinden veya başka bir Android akıllı telefondan geçiş yaparak bir iPhone’dan Galaxy’ya geçiş yapmak için kullanılır.

Samsung’un destek sayfasında, SmartSwitch işlemi ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Eski cihazınız Android Marshmallow’lu bir Samsung Galaxy’ysa, yeni cihazınızda başlangıç ​​ekran düzenine bile sahip olabilirsiniz.

 

HTC Transfer Aracı

HTC, uygulamasına özel bir isim vermez; Sadece HTC Transfer Tool olarak adlandırılır . Yine, yaklaşım diğer üreticiler ile aynıdır. 

Uygulamanın eski ve yeni akıllı telefonlara yüklenmesi gerekiyor, ancak yeni telefon HTC’den olmalı. Sonra tüm önemli şeyleri aktarabilirsin.

 

LG Mobil Anahtarı (Gönderen)

LG Mobile Switch’i de (Sender) tavsiye ediyoruz  . Kablo, WLAN veya MicroSD kart ile eskiden yeni akıllı telefona SMS, rehber, randevu ve çağrı listeleri de listede yer almaktadır. 

 

SMS’inizi yeni Android’inize aktarın

Ücretsiz SMS yedekleme uygulaması, SMS Yedekleme ve Geri Yükleme, tam olarak bunu yapar. Mesajlarınız XML dosya formatında saklanır ve daha sonra doğrudan Bluetooth üzerinden yeni akıllı telefona gönderilebilir. Alternatif olarak, yedek dosya e-posta ile gönderilebilir veya bulutta yedeklenebilir ve buradan indirilebilir.

Yedekleme uygulaması yeni Android akıllı telefona da yüklenmelidir. Başlandığında, gönderilen dosyayı otomatik olarak algılar ve SMS mesajlarını geri yükler. Dikkat: içe aktarırken, uygulama hangi SMS’in mevcut olduğuna dikkat etmez. İki kez içe aktarırsanız, her SMS’i iki kopyaya sahip olacaksınız: can sıkıcı!

 

 

Android’den iPhone’a SMS transferleri maalesef sağlanmamaktadır. Böylece sadece Android SMS’in bir yedeğini alabilir (yukarıya bakın) ve bilgisayarınızdaki SMS Yedekleme ve Geri Yükleme’nin XML dosyasını okuyabilirsiniz. En azından verileri kaydedebilirsiniz.

 

WhatsApp sohbetleri

WhatsApp’ın eksiksiz sohbet akışları, yeni akıllı telefona resimler, videolar ve sesler de dahil olmak üzere küçük bir hile ile gönderilebilir:

 • Yeni akıllı telefona WhatsApp uygulamasını indirin
 • Uygulamayı ilk kez başlatmadan önce yeni akıllı telefondaki yedek klasörü eski cihazdan biriyle değiştirin. 

Bunun için ek bir uygulama veya benzer üçüncü taraf araçları gerekli değildir ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, ayrıntılı ve ayrı bir makaledeki tüm adımları açıklarız:

 

 

Ne yazık ki, WhatsApp sohbetlerinin Android’den iPhone’a veya iPhone’dan Android’e aktarımı henüz sağlanmadı. Google Drive’ın bir yedekleme ortamı olarak entegrasyonu bunu değiştirmedi. IPhone’larda WhatsApp, Android akıllı telefon ile erişilemeyen iCloud’daki sohbet protokollerini kaydeder.

 

Tüm fotoğraflarınızı yeni cihazınızda bulundurun

Android akıllı telefonlardan fotoğrafları yedeklemek için en basit çözüm, bulutta otomatik yedeklemeler yapmaktır. Google Fotoğraflar, Dropbox, Google Drive veya Google+ gibi uygulamalar, akıllı telefon kablosuz bir cihaza bağlandığında otomatik senkronizasyon sunar.

Böylece, mobil veri hacmi korunur, resimlerin yüklenmesi tamamen arka planda olur ve resimler, gerektiğinde yeni Android cihazındaki buluttan kolayca indirilebilir.

 

Her iki akıllı telefon da bir MicroSD kart yuvasına sahipse , görüntüleri SD kartta yedekleyebilir ve yeni cihaza geri yükleyebilirsiniz.

Tabii ki, PC üzerinden de bir yol var: sadece akıllı telefona bağlanın, resim klasörünü PC’ye kopyalayın ve yeni Android akıllı telefonuna taşıyın. Mac kullanıcıları Android Dosya Aktarımı’nı indirmelidir , aksi takdirde bulucu herhangi bir dosyayı göstermez.

 

Müzik aktarma

Şarkılar muhtemelen müzik dizininde MP3 veya benzeri olacaktır. Bu, akıllı telefonunuzu bağladıktan sonra bilgisayarınızda görünecek klasörlerden biridir. Mac kullanıcıları dosyaları görüntülemek için Android Dosya Aktarımı’nı indirmelidir.

Bu dosyaları bilgisayara kaydeder ve bunları yeni akıllı telefonda aynı dizine gönderir veya yeni bir dizin oluşturabilirsiniz. Müzik klasörünüzün adı ne olursa olsun, müzikçalarınız şarkıları bulabilmelidir.

 

 

Müziğinizi yeni iPhone’unuza kaydetmek isterseniz, MP3’lerle birlikte dizini iTunes arşivinizdeki bilgisayara bulup kullanmalısınız. Apple’ın adım adım kılavuzu, müziğinizi Android’den iPhone’a aktarmanıza yardımcı olacaktır. Bunu iPhone’dan Android’e yapıyorsanız: bir numara biliyoruz:

 

Uygulamalar

Yeni Android akıllı telefonunuza Google hesabıyla giriş yaptığınız anda, daha önce Play Store’dan indirdiğiniz uygulamaları yüklemeye çalışacaktır. Maalesef tüm uygulamalarınız için geçerli olmayan Google’ın yedek sistemi kullanılıyor. Uygulama verilerini bir Android’den diğerine aktarmak için Titanium, oandbackup veya Helium gibi ek yedekleme uygulamalarına ihtiyacınız olacak. Sadece bir kez daha ayarları, kayıtlı hesapları, oyun istatistiklerini ve benzerlerini gerçekleştirirsiniz ve uygulamalar hemen kullanıma hazırdır.

 

 

Birçok oyun artık Google Play Oyunlar bulut kaydetme özelliğini kullanıyor. Daha sonra oyunu yeni akıllı telefona yüklüyorsunuz ve oyunu eski telefonda bıraktığınız yerden devam edebilirsiniz. Tüm veriler taşındıktan sonra, yolculuk yeni Android akıllı telefonunuzla başlar. Olasılıklar hakkında ilham almanız gerekiyorsa, sizin için sadece bir şeyimiz olabilir.

 

Maalesef, uygulamalarınızı Android’inizden iPhone’unuza veya başka bir yoldan kaydedemeyeceksiniz. App Store’dan önceden satın aldığınız uygulamaları App Store’dan otomatik olarak yüklemek için zaman kazandıran bir yol yoktur. Apple’ın kendisi, insanları manuel olarak yeniden yüklemesini önerir.

Elbette, Play Store’daki uygulamalar için yaptığınız tüm satın alma işlemleri artık App Store’a aktarılamaz. Bu nedenle, tüm ücretli uygulamaları bir kez daha satın almanız gerekir.