arama

YouTube Çocuk, beyaz listeye eklenmiş bir ebeveyn kontrol özelliği ve aralar için yeni bir deneyim ekliyor.

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Dilek Aksoy
  • 1 Star
    Loading...

Youtube Çocukların en son güncellemesi, ebeveynlerin çocuklarının izlediği şey üzerinde daha fazla kontrol sağlıyor. Bu yılın başlarında ebeveynlerin görüntüleme seçeneklerini kullanıcı tarafından incelenen kanallarla sınırlamasına olanak tanıyan bir değişiklik sonrasında , YouTube bugün ebeveynlere uygulama aracılığıyla çocuklarına sunmak istedikleri her kanalı veya videoyu açık bir şekilde beyaz listeye alma olanağı sağlayacak bir özellik daha ekliyor .

Ayrıca, YouTube Çocukları, biraz daha eski demografik: 8 ile 12 yaş arasındaki görüntüleyenlerin ihtiyaçlarını karşılamak için güncellenmiş bir deneyim başlatıyor. Bu mod, popüler müzik ve oyun videoları gibi yeni içerikler ekliyor.

Şirket , Nisan ayında sözümdeki değişikliklerin işlerde olduğunu söz vermişti , ancak yaşayacakları zamanı not etmediler.

 

Manuel beyaz listeye ekleme özelliği sayesinde, ebeveynler uygulamanın Ayarlar sayfasını ziyaret edebilir, çocuklarının profiline gidebilir ve “Onaylı İçeriği Sadece” seçeneğinden geçiş yapabilir. Daha sonra, çocuklarının YouTube Çocuk uygulaması aracılığıyla izlemek için erişime sahip olmasını istedikleri videoları seçebilirler.

Ebeveynler, “+” düğmesine dokunarak istedikleri kanalı, videoyu veya kanalı toplamayı seçebilir veya bu arayüz üzerinden belirli bir içerik oluşturucu veya video arayabilirler.

Bu mod etkinleştirildikten sonra, çocuklar artık içeriği kendi başlarına arayamaz.

Bu, ebeveynlerin parçası üzerinde çok sayıda el emeği olmakla birlikte, hataların devam edebileceğinden, YouTube Çocuklarının yeni “insan tarafından incelenen kanalları” filtreleme seçeneğiyle rahat olmayan çok küçük çocuklara ihtiyaç duyuyor.

 

“İnsan tarafından incelenen” bir kanal, bir YouTube moderatörünün içeriğin genellikle uygun ve çocuk dostu olup olmadığını belirlemek için kanalda birkaç video izlediği anlamına gelir, ancak bu, daha sonra kanala eklenen her bir videonun anlamına gelmez insan incelemesi yap.

Bunun yerine, gelecekteki kanal yüklemeleri yalnızca YouTube’un algoritmik güvenlik katmanlarından geçecek.

YouTube Çocukları aralarına genişler

Gelecek olan diğer yeni özellik, YouTube Çocuklarını uygulamanın okul öncesi-görünüşü ve hissini aşmaya başlayan eski bir kitleye ve 8 yaşındaki benim gibi “bebekler için” içerikli içeriği zorluyor. koydu.

 

Bunun yerine, ebeveynler, YouTube Çocuklarını 8-12 yaş arası çocuklar için daha az kısıtlanmış içerik barındıran “Eski” içerik düzeyi ayarını açabilecek.

Şirkete göre, bu, müzik ve oyun videolarını içeriyor. Bu, temelde çocukların YouTube’daki% 90’ının bu yaşta izlediği bir şey. (Resmi bir statü değil. Sadece burada nasıl bir his var?)

“Genç” seçeneği şarkı söyleme ve diğer yaşça uygun eğitim videoları gibi özelliklerle çalışmaya devam edecektir, ancak YouTube Çocukların “Eski” modu, çocukların müzik videoları, oyun videoları, gösteriler, doğa ve vahşi yaşam videoları ve daha fazlası.

YouTube, ebeveynlere, içeriği filtrelemenin mükemmel olmadığının altını çizer. Gelecekte videoların engellenmesi ve işaretlenmesiyle ebeveynlerin katılması gerekiyor.

Çocukların YouTube’u izlemeye devam etmeleri en iyisi, ebeveynlerin huzurunda ve kulaklığı olmadan veya oturma odasında büyük bir ekranda çocuklarınızın kendilerini izleyebilmelerini sağlayan büyük ekranda.

Ancak, YouTube’u çocuk bakıcısı veya dikkat dağıtıcı olarak kullanmanız gereken zamanlar vardır, böylece işlerinizi halledebilirsiniz. Yeni beyaz listeye ekleme seçeneği, ebeveynlerin çocuklarının uygulamada gevşetmelerine izin vererek daha rahat hissetmelerine yardımcı olabilir.

Bu arada, büyük çocuklar genişletilmiş özgürlüğü takdir edeceklerdir. (Ve sonuç olarak, “düzenli YouTube” yüklü olan kendi telefonunuz için sürekli olarak yalvaracaksınız.)

YouTube, ebeveyn denetimlerinin bugün dünya genelinde Android’de yuvarlandığını ve yakında iOS’a geleceğini söylüyor. “Eski” seçeneği şimdi ABD’de yayılıyor ve gelecekte küresel olarak genişleyecek.

etiketlerETİKETLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor