arama

Youtube’dan Yeni Program: Heroes

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Son dönemin en popüler sosyal medya mecraları arasına gelen Youtube, tüm kullanıcıların beğenisine sunduğu yeni bir programı daha hayata geçirdi. Youtube Heroes adı verilen programla birlikte Google, Youtube’un çok daha kullanıcı dostu bir platform haline gelmesini hedefliyor. Youtube bu programına dahil olan kullanıcıların videoları raporlayıp edindikleri bilgileri paylaşması, yabancı dildeki videolara altyazı eklemeleri bekleniyor.

Youtube’daki videoların altına gelen küfürlü, hakaret içerikli ve troll yorumlara hepimiz denk gelmişizdir. Her ne kadar algoritma geliştirirse geliştirsin, Google’ın bu tür kötü yorumlara engel olamadığı açık. Hal böyle olunca insan müdahalesine olan ihtiyacın ne kadar fazla olduğu da gözler önüne seriliyor. Youtube Heroes programı tam da bu noktada devreye giriyor ve gönüllüler tarafından yorumler bölümünün moderasyona tabi tutulmasını hedef alıyor.

Şuan için kapalı beta sürecinde ilerleyen YouTube Heroes programının hedefi, Youtube tarafından şöyle özetleniyor: Hedefimiz kullanıcılarımız üzerinden olumlu bir etki bırakmak ve oyunlaştırma yöntemiyle moderasyonu kullanıcılar için eğlenceli hale getirmek.

Oyunlaştırmayla eğlenceli bir yönetim anlayışı

YouTube Heroes programına katılan gönüllüleri oyunlaştırılmış bir moderasyon süreci bekliyor olacak. Tüm üyeler ilk olarak Seviye 1’den başlıyor, sizden yapmanız beklenen maddeleri yerine getirdikçe Seviye 5’e kadar yükseliyorsunuz.

Seviye 1: Heroes menüsüne erişim imkanı
Seviye 2: Özel worshoplar hakkında daha fazla bilgi öğrenme
Seviye 3: Yeni araçları aç (Toplu video işaretleme, yorumları denetleme)
Seviye 4: Youtube çalışanlarıyla doğrudan iletişime geç
Seviye 5: Yeni özellikleri ilk deneyen sen ol

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ