arama

Youtube’den Teröre Karşı Mücadele Adımı

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • cengizhan kaya
 • 1 Star
  Loading...

Youtube teröre karşı gösterdiği hassasiyet gereği bir yeniliğe imza atacak. Google, bundan böyle Youtube’deki teröre destek veren ve vahşet içeren radikal görünümlü içerikleri belirleyecek ve siteden kaldıracak.

Son dönemlerde dünya genelinde terör olaylarının artması nedeniyle, internetin dev isimlerinden biri olan Youtube terör konusunda önlem alma yoluna gitmeye karar verdi. Google bir blog yazısıyla Youtube yapacağını değişiklikleri açıkladı. Bundan böyle Youtube, ırkçı ve kışkırtıcı tarzda videolar yayınlayanları uyaracak, bu içeriklerden kazanç sağlamasını engelleyecek ve bu içerikler için beğen seçeneğini sunmayacak. Google bundan sonra bu saldırgan içerikler ile daha iyi mücadele etmek için daha güçlü mühendislik olanaklarından faydalanacaklarını belirtiyor. Ayrıca bu tarz içeriklerin belirlenebilmesi ve ayırt edilebilmesini sağlamak için yeni kategoriler de meydana getirilecek. Google baş hukuk müşaviri olan Kent Walker, bu konuda çeşitli hükümetler ve kolluk kuvvetleriyle beraber çalıştıklarını belirterek bu konuda gerekenleri yapacaklarını belirtti. Ayrıca kent Walker, diğer şirketlerin de kendileri gibi senelerce yayın ihlali yapanlarla mücadele ettiklerini ve bu konuda gerekenleri yaptıklarını da açıklamalarına ekledi.

Teknoloji devi Youtube, insanları radikal çizgilere yaklaştıran ve örgütün saflarına çekmeye çalışan içerikleri tespit edebilmek için radikal karşıtı gruplarla da işbirliğine içine girecek. Ayrıca DAEŞ mensuplarına hedefe yönelik reklam ile ulaşıp anti terör içerikli videolar gösterilecek ve böylelikle onların DAEŞ ve diğer terör örgütlerine katılmalarını engelleme yolunda çalışacak.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ