arama

ZenFone 5 Tahminlerden Önce Satışa Çıkabilir

ZenFone 5
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Seyfullah Karan
 • 1 Star
  Loading...

Uzakdoğulu akıllı telefon üreticisi Asus, aralarında Hindistan’ın da bulunduğu birçok ülkede yeni Zenfone 4 serisi modellerini görücüye çıkardı. Aralarında Zenfone 4 Selfie ve Zenfone 4 Selfie Pro’nun da bulunduğu 6 farklı sürüme sahip olan modelin piyasaya girmesiyle birlikte gözler bu kez Zenfone 5‘e çevrildi. Asus’un bugüne kadar çıkardığı en gelişmiş özelliklere sahip telefon olması beklenen Zenfone 5’in ne zaman satışa sunulacağı hala daha gizemini koruyor. Ancak Gizbot sitesinde yer alan habere göre bu tarih sanılandan çok daha erken olabilir.

Digitimes’ten Jerry Shen’in attığı bir iddia, şu sıralar teknoloji sitelerinin gündem maddesi haline gelmiş bulunuyor. Buna göre Asus CEO’su Zenfone 5 serisi akıllı telefonların 2018’in Mart ayında tanıtılacağını söylemiş. Eğer bu iddia doğru çıkarsa, Zenfone 4’lerin satışına başlanacak olan Kasım ayından 2018’in Mart’ına pek de bir şey yok demektir.

Asus kâr etmeye başladı

Önceleri çok düşük miktarda karlılık oranlarıyla telefon üretimini sürdüren Asus, Zenfone 3 modellerinin ardından kâra geçmeye başlamış bulunuyor. Rusya, İspanya, İtalya ve Fransa başta olmak üzere birçok ülkede hatırı sayılır satış rakamlarına ulaşan Asus; Zenfone 5 ile bu çıtayı daha da yükseğe taşımayı hedefliyor. Hatırlanacağı üzere en son Zenfone 4 modelleri tanıtılmıştı. Bu modeller arasında Zenfone 4, Zenfone 4 Pro, Zenfone 4 Max, Zenfone 4 Max Pro, Zenfone 4 Selfie ve Zenfone 4 Selfie Pro yer alıyordu. Ülkemizde henüz satılmayan bu modeller teknoloji hayranlarının takdirini kazanmıştı.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor