arama

Zenfone Zoom ve Selfie için Android 6.0 Güncellemesi Yayınlandı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • editor editor
  • 1 Star
    Loading...

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların üretimini gerçekleştiren teknoloji devi Asus, Zenfone Zoom ve Zenfone Selfie isimli modelleri için Android 6.0 güncellemesini nihayet yayınladı. Marshmallow kod adlı güncellemeyi OTA (On the air) olarak kullanıma sunan şirket, Zenfone kullanıcılarının uzun süren bekleyişini de sonlandırmış oldu.

Söz konusu yeni güncellemeyle birikte Zenfone Zoom’un firmware sürümü 4.21.40.74’ye, Zenfone Selfie’nin versiyonu ise 21.40.0.1692 numaraya yükseliyor. Android’in sevilen sürümü Marshmallow’un getirdiği tüm yeniliklerin yanı sıra bu güncellemede Zenfone kullanıcılarının beğeneceği birçok uygulama da yer alıyor. Asus’a özel geliştirilen bu uygulamalar bir önceki Lollipop sürümünde de telefonlarda ön yüklü olarak bulunuyordu. Görünen o ki yeni Android sürümünde de Asus bu tercihten vazgeçmemiş.

Zenfone Selfie ve Zoom kullanıcılarının diğer akıllı telefon ailelerine nazaran daha geç güncelleme almaları oldukça can sıkıcıydı. Geçtiğimiz aylarda Asus sene içinde Zenfone ailesine mensup birçok akıllı cihazı Android Marshmallow sürümüne güncelleyeceğine dair söz vermişti. Dördüncü çeyreğin sonuna doğru tüm güncellemelerin tamamlanacağının altını çizen Asus, sözünü tutmaya başlamış bulunuyor.

Asus Zenfone Selfie ve Zoom modellerine Android 6.0 güncellemesi nasıl indirilir?

Zenfone cihazınızın satıldığı ülkeye göre birkaç gün hatta birkaç hafta kadar beklemeniz gerekebilir. Bu süre zarfında Ayarlar – Hakkında – Sistem güncellemesi bölümünden güncellemeleri kontrol edebilirsiniz. Güncelleme görülüyorsa WiFi ağına bağlanarak cihazınızı Android 6.0 sürümüne yükseltebilirsiniz. Yükseltme esnasında hiçbir veriniz kaybolmayacaktır ama yine de işi sağlam tutup yedekleme almanın faydası olabilir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.