arama

ZOPO Speed 8 İle 10 Çekirdekli Bir Deneyim

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Mobil teknolojinin gelişmesi ve cihazların artması ile, markalar arası rekabet, özellik savaşına da dönmüş durumda. Hal böyle olunca, sahaya her zaman yeni araçlar ve ürünler çıkıyor. Bu yazımızda sizlere ZOPO Speed 8 modelini tanıtacağız. Kendisini dünyanın ilk 10 çekirdekli Android mobil cihazı olarak tanıtan ZOPO Speed 8, ön siparişe girdi ve büyük ilgi çekmeye başladı. Cihazın aslında ilk görüntüsü, kendini kanıtlamasına yeterli olacak kıstaslara sahip. Lakin 10 çekirdekli bir işlemci dendiği zaman, akıllara direk, yapılan işlevsel hareketler ve çeşitli soru işaretleri gelmiyor değil (daha ne kadar hızlı olabilir ki? Gibi sorular mesela). Bu soruların cevaplarını bulmak için, yazılımcılar ve tasarımcılar işin peşine düşmüş ve fuar ortamında cihazın temsilcilerine çeşitli sorular sormuşlar (hatta zorlayıcı sorular olmuş).

Cihaz temsilcilerinin ise verdikleri cevap, daha çok cihazı kullanın ve görün mantığında. Cihaza baktığımız zaman, sıradan bir android cihaz gibi görünüyor. Tabi yaklaştıkça ve incelemeye devam ettikçe, karşımıza çıkan detaylar bizleri de şaşırtacak türden. Örneğin ZOPO Speed 8 modelinin köşesindeki materyaller ve tasarım detayları, oldukça geniş bir perspektife sahip ve parlak bir köşe gövdesi yaratmışlar. 10 çekirdekli bir işlemciye sahip olmak demek, yanında pek çok enerji sorunu getirmesi demek. Peki cihaz sizce bu sorunu nasıl çözmüş? Tabii ki bataryası için özel üretilen güç kullanım modu yazılımları ile. Cihazda 5.5 inç full hd ekran bulunurken, 4 GB ram bulunuyor. Ayrıca dahili belleği ise 32 GB olarak çıkıyor karşımıza. Bataryası ise 3600 mAh olan cihaz, şarj konusunda yine kendi gününü geçirecek gibi görünüyor. ZOPO Speed 8 kamerası nasıl gibi bir sorunun cevabına baktığımızda ise, Sony IMX230 adlı kamera setinin kullanıldığını görüyoruz ve bu kameranın çözünürlüğü 21 MP.

Ön kamerası ise 8 MP çözünürlükte. Parmak izi tarayıcısına yer verilen cihaz, kendinin devrimini oluşturmuş gibi görünüyor adeta. Ön sipariş fiyatı 279 Dolar olan cihazın, ön sipariş ardı 299 dolar olarak satışa sunulacağı söyleniyor (fiyat bakımından da oldukça uygun aslında, tavsiye edilir). Cihaz ile ilgili incelemelerimiz daha da devam edecek değerli arkadaşlar. Eğer siz de ZOPO Speed 8 özellikleri ya da ZOPO Speed 8 fiyatı gibi konuları merak ediyorsanız, bizi takip etmeye devam edin.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor