arama

ZTE’den Katlanabilir Telefon: Axon M!

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Seyfullah Karan
 • 1 Star
  Loading...

Bugüne kadar teknoloji sitelerine düşen “Katlanabilir telefon yakında çıkıyor” şeklindeki haberler çoğunlukla Samsung’a atfedilirdi. Güney Koreli akıllı telefon üreticisinin daha önce de bu alanda konsept çalışmaları olduğu için gözler hep Samsung cephesine çevrilirdi. Ancak ne yazık ki Samsung’un ne zaman katlanabilir bir telefon geliştirip piyasaya süreceği konusu hala daha belirsizliğini koruyor.

ZTE atağa kalktı

Ancak bugün aldığımız bilgilere göre ZTE, Axon M isimli katlanabilir telefon modelini önümüzdeki ay görücüye çıkaracak. Katlanabilir çift ekrana sahip olması beklenen telefon full HD çözünürlüğe de sahip olacak.

Android Authority isimli sitede yazan editörler, ZTE’nin önümüzdeki ay çıkaracağı Axon Multy (M) modeline dair detayları olanca netliğiyle paylaştı. Buna göre 17 Ekim tarihinde ZTE’nin bu yenilikçi cihazı ilk kez kamuoyuyla paylaşılacak. Toplamda 6.8 inçlik bir ekran paneline sahip olması beklenen modelde 1,920 x 2,160 çözünürlük desteklenecek.

17 Ekim’de ABD’nin New York şehrinde düzenlenecek olan etkinlikten sonra bu yeni modele dair merak edilen sorular da cevabını bulmuş olacak. Ancak o zamana kadar piyasaya ZTE’nin bu yenilikçi modeline dair sızıntı kaynaklı fotoğrafların düşmesini bekleyebiliriz.

Bilgisayarların yerini almaya aday

Katlanabilir ekran sayesinde bilgisayar, laptop ve tabletler üzerinden yaptığımız işleri akıllı telefonlarla halletmemizi hedefleyen ZTE; Axon M ile bunu başarmaya aday. Bakalım, kullanıcılar bu yeniliğe nasıl yaklaşacak? ZTE’nin bu modeli yeteri kadar talep görmeyi başarabilecek mi?

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ